CEL SAULĪTĒ marts

 

sun

 

   12.martā projekta "CEL SAULĪTĒ!" kārtējā tikšanās reizē pavasarīgas domas un interesantas idejas darbam smēlās PII "Saulīte" skolotāji.

 

IMG_0959

 

Šoreiz uzstājās trīs skolotājas Ināra Cipriķe, Sigita Kleina un Gunita Jonase.

Ināra runāja par tēmu "Smiltis kā līdzeklis bērna vispārējās attīstības veicināšanai". Viņa pastāstīja savu pieredzi par smilšu kastes ieviešanu grupā. Darboties ar smiltīm smilšu kastē patīk gan lieliem, gan maziem, turklāt, apmeklējot kursus par "Smilšu terapiju", Ināra saprata, ka tām piemīt nomierinošas, relaksējošas īpašības. Smilšu kaste ir veidota kā maza pasaule, tās iekšpuse ir krāsota gaiši zilā krāsā, kas simbolizē gan debesis, gan ūdeni, tāpēc bērni var izveidot dažādas ūdens krātuves, kalnus, ielejas- savu īpašo pasauli.

Šāda smilšu kaste grupiņā ir īsts ieguvums!


IMG_0962 IMG_0960

 

Skolotāja Sigita prezentēja savu metodisko materiālu "Koki dažādos gadalaikos". Kā atzīst Sigita, bērni slikti atpazīst kokus, to lapas, tas pierādījies, pārbaudot bērnu zināšanas par kokiem pastaigu laikā bērnudārza teritorijā. Tāpēc ir svarīgi izmantot dažādas metodes un materiālus, lai bērniem būtu interesantāk un vieglāk to iemācīties un atcerēties.  Bagātīgais metodiskais materiāls satur daudz attēlu un folkloras materiālu par dažādiem Latvijas kokiem, tas būs lielisks papildinājums skolotājas Aijas Bulavas izveidotajam materiālam "Koki un krūmi", kas atrodams metodiskajā kabinetā.


Kā vienmēr kāds no skolotājiem parūpējas, lai citi varētu radoši pastrādāt. Šajā reizē tā bija Gunita, kas parādīja dažādas idejas tualetes papīra rullīšu izmantošanai. Pēc tam katram pedagogam bija iespēja pagatavot pūcīti. Paldies, tā bija jautra darbošanās, kuras rezultātā uz mums raudzījās daudz skaistu pūcīšu!IMG_0955  IMG_0956