CEL SAULĪTĒ! decembris

Šī gada pēdējā projekta "Cel saulītē!" tikšanās reizē interesantas un noderīgas lietas saviem kolēģiem prezentēja skolotājas  Kristīne Urbāne, Ineta Vitkus un logopēde Māra Domiceviča.


PC110632 PC110630

Pirmssvētku laikā, kad cilvēkos mīt apcerīgas domas un jūtas, kā arī vēlme tās izteikt, Kristīne aicināja kolēģus "Atklāt dzejnieku sevī!" - ļauties iztēlei, fantāzijai un vārdu spēlēm. Skolotāja nolasīja vairākus pašsacerētus dzejolīšus,tos ilustrējot uz ekrāna ar kustīgām bildītēm. Šāda veida sacerējumus veiksmīgi var izmantot darbā ar bērniem, gan rīta aplī, gan nodarbībās, gan citos dienas momentos. Prezentācija bija ļoti jauka un rosināt rosināja pamēģināt izteikties dzejā!


PC110622 PC110631

 

Logopēde Māra aktualizēja pirkstu sīkās motorikas nozīmi bērnu runas un valodas attīstībā. Logopēde parādīja, kā izmantot dažādus dabā atrodamus materiālus (čiekurus, ozolzīles, kastaņus, koku lapas u.c.) un sadzīves priekšmetus (krelles, knaģīšus, bumbiņas u.c.) pirkstiņu vingrināšanai. Daudzveidīgais materiālu klāsts, praktiskie padomi, kā tos izmantot rotaļnodarbībās ar bērniem, bija ļoti vērtīgi!


PC110628 PC110627

 

Savukārt skolotāja Ineta dalījās pieredzē par domu kartes veidošanu pirmsskolā. Domu kartes pamatā ir asociāciju ķēdes veidošana par kādu izvēlētu vārdu. (Piemēram, vārds "māmiņa" raisa asociācijas - mīlestība - sirsniņa - sarkana krāsa u.t.t.) Skolotāja pastāstīja par savu pieredzi, veidojot domu karti ar bērniem, izmantojot zīmējumus. Ineta piedāvāja arī kolēģiem sadalīties grupās un izveidot domu kartes par gadalaikiem, kā rezultātā atklājās pārsteidzošas lietas!