Deju svētki "Četri Vēji"

       Mūsu bērnu dārza „Saulīte” Interešu Izglītības lielo bērnu Tautisko deju kolektīvs jau otro gadu piedalās Liepājas pilsētas organizētajos svētkos visai ģimenei „Lielmutis Fricis un Lielmute Marta”. Šogad ļoti liela un plaša programma tika piedāvāta no 1.-3. Jūnijam, kuras ietvaros sestdien, 2.jūnijā notika Sadancošanās svētki. Svētkus izdejoja tautisko deju kolektīvi no Liepājas pilsētas , Liepājas apkārtnes un Latvijā zināmi deju klubi, kā piemēram, „Dzintari”, „Extra”, „Rotaļa”. Starp visiem Latvijas favorītiem arī mēs, Pii „Saulītes” dejotāji, raiti un skaisti nodejojām pirmskolas kolektīviem paredzētās trīs dejas „Rūķi”, „Ballīte” un „Runcīša piparkūkas”.

veji_2  veji_3 

       Svētku dienā plkst. 12.00 mums bija jāpulcējas uz mēģinājumu, taču visiem par nepatīkamu pārsteigumu laika apstākļi bija tik ļoti nepatīkami, ka mēs skolotāji bijām patiesi nobažījušies vai mūsu mazie dejotāji izturēs šo dienu. Mēģinājuma laikā lija lietus un vējš bija dzestri auksts. Taču pārsteidzoša ir bērnība un tās neviltotais prieks par neparasto jautrību – esot kopā arī lietū un vējā! Ņemot vērā apstākļus tika atlikts lielais ģenerālmēģinājums un saīsināts gājiens. Plkst. 16.30 bija jāpulcējas uz svētku gājienu un visu mazo dejotāju kolektīvu skolotāji bija patiesi nobažījušies - vai dejotāji ieradīsies? Taču kopā ar siltumu un saules stariem, priecīgi, omulīgi satecēja, saplūda no malu malām gandrīz visi mūsu dejotāji. Jāsaka paldies vecākiem, kuri nenobaidījās, kuri spēja noorientēties un silti saģērbt savus bērniņus un kopā piedalīties grandiozajos deju svētkos! Svētku norises beigās, saņemot Liepājas Domes pateicības rakstus, mums skolotājiem –Dagnijai un Renāram bija patiesa gandarījuma un prieka sajūta.

Svētku atskaņās mēs jau tagad domājam par jauno mācību gadu, par to, kādi būs jaunie bērni, kādas dejas dejosim, kā organizēsim mēģinājumus, kādi pasākumi plānojami, utt..

Ai, bet priekšā ir vasara, kurā ir jāatpūšas, jākrāj spēki jaunajam mācību gadam. Tautisko deju pulciņi sāks nodarbības septembrī, bet pieteikties jau var tagad. Nenokavējiet!

Uz tikšanos!

Sagatavoja skolotāja Dagnija Roderte

2012. gada 5. jūnijā