Projekts "Cel saulītē!" (1.turpinājums)

Inara_1m

 

 

11.aprīlī projekta "CEL SAULĪTĒ!" ietvaros ļoti vērtīgas un praktiskas idejas saviem kolēģiem sniedza skolotājas GUNITA JONASE un INĀRA FENSKA.

 Gunita prezentācijā "Ritma rotaļu izmantošanas iespējas mācību procesā" pastāstīja par ritma nozīmi, gan cilvēku dzīvē, gan apkārtējā pasaulē, jo būtībā visam visapkārt ir savs ritms - sirdspukstiem, pulksteņa tikšķiem, runai, lietus pilēm, gadalaiku maiņai... Saklausīt ritmu, izsist ritmu, izdomāt ritmu ir jāmācās. Tas ir gan aizraujoši, gan grūti. Par to skolotājas pārliecinājās Gunitas vadītajā "Rīta aplī", kurā varējām iejusties bērnu lomās, izpildot dažādus uzdevumus ar ritma kociņiem (suši kociņiem). Tik daudz ko var mācīties, izmantojot ritma rotaļas - klausīties un atkārtot, skaitīt gan skaitāmpantus, gan kociņu piesitienus, sadalīt vārdus zilbēs un vēl, un vēl... Liels paldies GUNITAI par šo jauko darbošanos, domājams pēc šī praktikuma skolotājām radās vēlme pameklēt, kur var dabūt jauki skanošos suši kociņus!
Gunita_1m  Gunita_2m

Savukārt INĀRA  padalījās pieredzē par kādas sev svarīgas grāmatas "Mūzika - palīgs pirmsskolēna sagatavošanai skolai" izmantošanas iespējām gan dažādās nodarbībās, kā arī citos dienas momentos. Ināra pēc savas būtības ir mūziķis, un mūzika ir fantastisks līdzeklis, kuru viņa izmanto savā darbā ar bērniem. Šī grāmata ir Liepājas mūzikas skolotāju rakstīto dziesmu un rotaļu apkopojums, kurai Ināra ir atradusi  pielietojumu, izvēloties attiecīgu rotaļu un mūziku atbilstošu katrai nodarbībai. Ināra ļoti atraktīvi prezentēja dažas no šīm rotaļām un ir ieguldījusi savu darbu, izveidojot materiālu ar rotaļu aprakstiem un CD ar mūziku, kuru atdeva metodiskajam kabinetam! Tagad to var izmantot visi! Liels paldies INĀRAI par darbu un šo materiālu! 

Inara_3m Inara_2m

PII "Saulīte" metodiķe Olita Lagzdiņa