SĒKLU PROJEKTS

 

PII «Saulīte» fonda «ORA» sēklu projektā  piedalās pirmo reizi, šī gada martā, saņemot dažādas sēkliņas no projekta pārstāvja, tās tika izdalītas grupiņās skolotājiem un bērniem. Sēklu paciņas aizceļoja gan pie bērnu vecvecākiem uz laukiem, gan piemājas dārziņiem, gan tika  iesētas iestādes «Saules dārzā», kur paši  bērni un skolotāji rūpējās par izaudzēto.Tagad ir septembris  - laiks, kad paskatīties, kas un kā mums ir izdevies -


SĒKLU PROJEKTS PII«SAULĪTE» -2_pages-to-jpg-0003

SĒKLU PROJEKTS PII«SAULĪTE» -2_pages-to-jpg-0004

SĒKLU PROJEKTS PII«SAULĪTE» -2_pages-to-jpg-0005

 

Ar bērniem tika pārrunāts un diskutēts - kāpēc vieni sētie dārzeņi vai puķes izauga labi, bet citi neizauga vispār vai nīkuļoja? Runājām par to, kas nepieciešams, lai augi labi augtu, un kas  varētu nelabvēlīgi ietekmēt ražu. 

Tika secināts, ka ražu varētu ietekmēt slikti laika apstākļi – pārāk auksts vai pārāk karsts laiks, kad augi pavasara salnās apsala vai nosala pavisam, kā arī karstās vasaras dienās nokalta. Sapratām, ka augi var arī saslimt ar dažādām slimībām līdzīgi kā cilvēki. 

Bērni stāstīja, ka  stādiņus sabojāja  dažādi kaitēkļi un ka  augs iestādīts vai iesēts nepareizā vietā,  kur nav pietiekoši  gaišs. Tāpat secinājām, ka visbiežāk sliktu ražu ietekmēja tas, ka augi  netika labi kopti – nav laistīti un nav ravētas  nezāles.


SĒKLU PROJEKTS PII«SAULĪTE» -2_pages-to-jpg-0009