SVEICIENS MŪSU PILSĒTAI DZIMŠANAS DIENĀ!

 

Visā nopietnībā mēs vēlētos mūsu Liepājai novēlēt ceļu augšup, lai šis ceļš spārno mūs visus, kuri šeit dzīvo. Lai mēs, liepājnieki, vairāk ticētu savai Liepājai un augšupejai, jo tieši šī ticība ir viens no lielajiem spēkiem, kas nodrošina attīstību un augšupceļu!

Tas ir laiks, kad varam uz mirkli apstāties un padomāt par lietām, kas ikdienā paskrien garām.Tāpat kā mūsu mājas – tās šķiet tukšas, ja tajās nav mīļo cilvēku. Un mājīgums rodas no savstarpējās harmonijas.Tāpēc mēs novēlam, lai Liepājā būtu vairāk tādu cilvēku, kuri šeit būtu laimīgi un spētu radīt īsto māju sajūtu mūsu Liepājā                                                           

                                      Kronbergu ģimene no "Putniņu" grupas


Untitled

Novēlējums Liepājai-

Es novēlu Liepājai saprātīgus, cēlsirdīgus, drosmīgus, godīgus, gādīgus, rūpīgus saimniekus. Lai ikkatra vēsturiski nozīmīga ēka tiktu apsaimniekota un uzturēta tā, lai pēc 200 gadiem tajās mitinātos cilvēki.

Liepāja izsenis bijusi ostas un rūpniecības pilsēta, tāpēc mums jātur godā it viss, kur agrāk kas tapis ražots. Saglabāt tās vērtību, ražotnes ēku ir liels gods, par ko lepotos ik katra Eiropas valsts. Šajās ēkās ir jāatjauno ražošana, jāmodernizē pats ražošanas process un atsevišķa telpa ir jāizveido kā muzejs, kur ikviens mazais liepājnieks ar lielu aizrautību ienirtu senatnē un rastu priekštatu par to, kā top apavi, segas, dīvāni, dzintara rotas un citi darinājumi, kas tapuši un top Liepājā.

Es novēlu Laimīgas ģimenes, kas brīvajā laikā pastaigājas pa Liepājas parkiem un ar prieku vēro savus bērnus, kopīgi mielojas ar Liepājā gatavotām kūciņām, ērti iekārtojušies pītos krēslos zem saulessargiem vai niedru jumtiem. Āra kafeijnīcas nekad nevar būt par daudz. Pēc spraigas darba nedēļas un garām darba stundām ikkatrs vēlētos nobaudīt vēja kūkas vējainā pilsētā, malkojot vēja dzesētu kapučīno.

Es novēlu spēju uzticēties un veidot bezmaksas tenisa kortus ārpus Liepājas centra - Raiņa parkā, Laumas rajonā, Karostā, Tosmārē, tāpat basketbola laukumus, lai jauniešiem būtu, kur doties siltos pavasara vakaros un karstās vasaras dienās. Enerģija meklē izlādi un vislabāk, ja tie ir sporta laukumi, nevis veikala skatlogi.

IMG_0001  2

Es novēlu, lai Liepājai būtu saimnieki, kas vēlas saimniekot paši, nevis ļautu to darīt citiem. Novēlu drosmi un prieku saimniekot, uzturot un atjaunojot ražošanu, rūpniecību pašu spēkiem. Ēkas ir, cilvēki, kas strādās – būs, atliek ražošanas iekārtas un pašiem domāt par eksporta iespējām. Atgriezties pie tā, ka ražotnes pieder pilsētai, ir svētīga doma, jo tas palielina pilsētas budžetu, attiecīgi ir iespēja liepājniekiem nodrošināt bezmaksas bērnu un jauniešu ārpusklases nodarbināšanu, savu talantu izkopšanu. Kamēr vecāki strādā, bērni būtu nodarbināti ar to, kas viņiem vislabāk padodas.

Es novēlu Liepājai vairāk muzejus, kuros būtu telpas, kas piemērotas bērniem un veido priekštatu par attiecīgā muzeja eksponātu pielietojumu reālā dzīvē. Sienas ar jūrnieku mezgliem, laivas, buriniekus, lai ikviens atnācējs varētu iemēģināt ko savīt vai vismaz sajusties kā īstā kuģa kajītē vai stūres mājā.

Liepājai novēlu viesmīlību vispirms pret savējiem, kas atpūšas Latvijā. Tik daudz tukšu namu, dotiet iespēju mūsu „ gājputniem” atgriezties, apmesties uz dzīvi un strādāt Liepājā. Aktivizējiet dārziņu kopienu, jo tas pēc kā  visvairāk ilgojas aizbraucēji ir Latvijas zeme un spēja tajā ko izaudzēt. Es novēlu Liepājai amatnieku ielu, kur iegriezties tūristiem, lai sajustos kā 200 gadus atpakaļ. Es novēlu, lai Liepājas restorāna oficanti ģērbtos tradicionālos tērpos.

Dots devējam atdodas!

Žanetes un Rodrigo mamma Aija Pīgozne